Pompka do penisa – spójrzmy prawdzie w oczy

Dysfunkcje seksualne u mężczyzn wiążą się często z poczuciem wstydu, niespełnienia, zaburzeniami poczucia własnej wartości. Zanim sięgniemy po rozwiązania farmakologiczne, warto przyjrzeć się istniejącym sposobom, których skuteczność jest zweryfikowana naukowo.

Czym jest pompka do penisa?

Po pierwsze, pompka do penisa nie służy jego powiększeniu (ci, którzy tak sądzą, naoglądali się chyba za dużo „Pana Kleksa”). W największym skrócie, urządzenie to stanowi bezpieczne i niedrogie rozwiązanie dla osób zmagających się z łagodnymi problemami z erekcją. Konstrukcja pompki jest niezwykle prosta. Składa się ona z zamkniętej z jednej strony rurki zakładanej na penisa, pierścienia uszczelniającego oraz ręcznej lub zasilanej elektrycznie pompki, która odsysa powietrze z rurki, wywołując erekcję.

Jak właściwie używać pompki?

Użycie tego niepozornego urządzenia jest niezwykle proste. Należy założyć rurkę na członek (zalecamy użyć lubrykantu aby uniknąć podrażnień), uruchamiamy urządzenie  lub rozpoczynamy pompowanie metodą ręczną. Powietrze z rurki zostanie wyssane. Równolegle ciała jamiste w penisie zaczną wypełniać się krwią. Dojście do pełnej erekcji zajmie nam parę chwil, a zatem warto uzbroić się w cierpliwość i poeksperymentować trochę. Gdy uznamy, że wzwód jest satysfakcjonujący, zdejmujemy rurkę i możemy przejść do dalszych czynności w sypialni.

Pompka a pierścień erekcyjny.

W ofercie niektórych producentów znajdziemy  również pierścienie dołączane do zestawu. W jakim celu? Pompka jako taka także uciska nasadę penisa utrudniając odpływ krwi. Po jej zdjęciu można założyć pierścień erekcyjny celem podtrzymania erekcji. A zatem oba te urządzenia służą temu samemu celowi i można stosować je komplementarnie.

Jakie korzyści daje pompka do penisa?

Okazuje się, że odsetek mężczyzn dla których to urządzenie wspomagające erekcję przynosi poprawę jest całkiem spory. 30 minut to przeciętny czas wzwodu po zastosowaniu pompki. Można jej używać przed, w trakcie lub po grze wstępnej. Przychylność partnerki murowana – każda kobieta pragnie, aby jej partner był szczęśliwy i mógł dawać jej szczęście w sypialni.

Pompka doskonale sprawdzi się po przeprowadzonych wcześniej inwazyjnych zabiegach operacji prostaty czy radioterapii gruczołu. Mężczyźni używają jej również równolegle z innymi metodami stymulującymi erekcję bez jakiegokolwiek ryzyka. W przypadku wątpliwości warto spytać o poradę lekarza, gdyż każdy przypadek jest inny.

Przeciwwskazania do korzystania z pompki do penisa

Trudno przywołać jakieś przeciwwskazania w stosowaniu pompki. Jest to z pewnością rozwiązanie o wiele mniej inwazyjne niż zabiegi operacyjne (zabieg implantacji penisa) czy farmakoterapia. W przeciwieństwie do innych metod, ta jest całkowicie naturalna i może być powtarzana bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Wszystko, jak to zwykle bywa, zależy od indywidualnych potrzeb.

Podobnie jak w przypadku innych urządzeń oraz suplementów należy dokładnie zapoznać się z instrukcją dołączaną do urządzenia, lub obejrzeć jakiś przyzwoity poradnik korzystania z pompki. Należy także obserwować reakcje swojego organizmu, w szczególności penisa – w przypadku wystąpienia zaczerwienieć lub delikatnego krwawienia w okolicy żołędzi powinniśmy zrobić sobie przerwę.

Do minusów zaliczyć również wypada pewnego rodzaju niezręczność związaną z samym zastosowaniem pompki. Wszystko w rękach naszych i partnerki – jeśli użycie poprzedzi stosowna rozmowa i przygotujemy się oboje na użycie tego typu urządzenia, z pewnością przestanie ono budzić zdziwienie, czy konsternację. W końcu gdyby wszystko było z nami OK, nie musielibyśmy go w ogóle kupować a z podobnych urządzeń korzystają miliony mężczyzn na całym świecie. Nie ma powodu do wstydu.

Na koniec dwa słowa dla osób używających leków – w przypadku osób odbywających kurację przy pomocy medykamentów rozrzedzających krew takich jak warfarin istnieje większe ryzyko krwawienia wewnętrznego.

Gdzie kupić pompkę?

Google naszym przyjacielem. Bazujmy na sprawdzonych markach i sprawdzonych dystrybutorach. Warto także porozmawiać o tym z naszym lekarzem, powinien coś w tej kwestii doradzić.

Czy pompka jest na receptę?

Oczywiście, że nie. W aptece lub odpowiednim sklepie nabędziemy ją bez jakichkolwiek komplikacji. Warto szukać urządzeń z atestem stosownego ministerstwa. W tym celu odwiedźmy najlepiej seksuologa lub urologa i poprośmy go o poradę.

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Istotnym wyposażeniem każdej dobrej pompki jest ogranicznik ciśnieniowy. Służy on do tego, abyśmy nie utworzyli zbyt silnego podciśnienia i tym samym nie zrobili sobie krzywdy. Jak w wielu innych przypadkach, także i tutaj co za dużo to niezdrowo.

Zwróćmy uwagę przy zakupie (jeśli naturalnie mamy taką możliwość) na rozmiar pierścienia uszczelniającego. Powinien on być dostatecznie ciasny, aby skutecznie blokował napływ powietrza do rurki podczas pompowania.

Oczywiście jeśli nie chcemy napytać sobie biedy szerokim łukiem należy omijać dystrybutorów obiecujących nam gruszki na wierzbie, czyli powiększenie penisa przy pomocy różnych dziwnych wynalazków. To naturalnie oszuści i nie istnieją dowody na jakąkolwiek skuteczność podobnych zabiegów. Magiczne rozwiązania nie istnieją. Niestety.

Ile to kosztuje?

Musimy się liczyć z wydatkiem kilkuset złotych a nawet – w przypadku renomowanych producentów – nawet kilku tysięcy. Oferta na rynku jest dość duża i, podobnie jak w przypadku wyboru samochodu, tylko od nas zależy, czy będziemy jeździć bentleyem, czy na miejsce zawiezie nas KIA. Zakup używanej pompki do penisa oczywiście odradzamy z wiadomych względów. Warto dowiedzieć się czy urządzenia te są refundowane przez NFZ. Według naszej wiedzy na dzień dzisiejszy nie refunduje tego typu rozwiązań.

Co jeszcze na zaburzenia erekcji?

Osobom, które zmagają się z tym problemem warto polecić udanie się do specjalisty. Lekarze zwykle rekomendują:

Farmakoterapię – wiadomo, nie będziemy się więcej rozwodzić na temat takich leków jak Viagra.

Implant  – zabieg jest inwazyjny, ale stosunkowo nieskomplikowany. Do wzwodu dochodzi poprzez wypełnienie ciał jamistych roztworem soli fizjologicznej, implant uruchamiany jest ręcznie.

Zastrzyki u nasady penisa powodujące natychmiastową erekcję i inne sposoby podawania różnych medykamentów.

Wnioski?

Biorąc pod uwagę, że z zaburzeniami erekcji zmaga się ponad 40% mężczyzn w Polsce, temat z pewnością powinien zainteresować wiele osób. Na szczęście dzisiaj istnieją sposoby na doraźne poradzenie sobie z tym problemem. Dzięki temu więcej par może cieszyć się udanym życiem seksualnym, czego i wam życzymy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *